Hydroponika

HYDROPONIKA

Czym jest hydroponika?

Jest to bezglebowa forma uprawy roślin, opierająca się na pożywkach wodnych, prowadzona w specjalnie przygotowanych warunkach. Już niebawem będziemy zamieszczać tutaj więcej informacji na ten temat, a także możliwości współpracy z naszą firmą w tym zakresie. Zapraszamy do śledzenia nowości na stronie.

Co nam daje hydroponika?

Dla tych z nas, którzy kochają hodowlę roślin, nastały ekscytujące czasy. Nie jesteśmy już ograniczani przez klimat lub sezon w dążeniu do realizacji naszych nieszkodliwych przyjemności. Obecnie można uprawiać praktycznie każdą roślinę w każdej porze roku – jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Proste, skuteczne systemy hydroponiczne dostępne w połączeniu z nowoczesnym oświetleniem ogrodniczej, zmieniły nasze hobby i pozwalają hodować ulubione rośliny, gdzie i kiedy zechcemy.

Słowo hydroponika pochodzi z łaciny i oznacza wodę roboczą. Mówiąc najprościej, jest to sztuka uprawy roślin bez gleby.

Gdy większość ludzi myśli o hydroponice, myślą o roślinach uprawianych z korzeniami zawieszonych bezpośrednio do wody bez podłoża. To tylko jeden rodzaj hydroponicznego ogrodnictwa zwanej N.F.T. (Nutrient Film Technique – Cienkowarstwowe Kultury Przepływowe). Istnieje kilka wariantów N.F.T. używanych na całym świecie i jest to bardzo popularna metoda hydroponiki. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że istnieją niezliczone sposoby i odmiany hydroponicznej uprawy.

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ?

Zadzwoń: 511 086 341